Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Październik 2017 »
Październik
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Konsultacje z przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej

Prace nad modelem przygotowywanym w projekcie „Express do zatrudnienia” dobiegają końca. Na tym etapie trwają m.in. konsultacje z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej, którzy pełnić będą istotną rolę podczas realizacji pilotażu.

Osoby bezrobotne, które ze strony operatora otrzymają wsparcie w znalezieniu pracy, rozpoczną udział w projekcie w drugiej połowie 2013 roku. Część spośród osób zarejestrowanych w urzędach pracy to jednocześnie klienci ośrodków pomocy społecznej, dlatego też niezwykle ważne jest współdziałanie podczas realizacji pilotażu wszystkich stron zaangażowanych w działania na rzecz osób bezrobotnych - tj. przedstawicieli operatora, urzędu pracy i ośrodka pomocy społecznej.

Pierwsze spotkania konsultacyjne z przedstawicielami ośrodków z obszaru realizacji projektu odbyły się w lutym w Krakowie. W kwietniu prowadzone są kolejne spotkania, prezentujące wybrane założenia pilotażu. W piątek 12 kwietnia br. na spotkaniu w Tarnowie zaprezentowano pracownikom OPS z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego koncepcję współpracy pomiędzy przedstawicielami projektu a ośrodkami pomocy społecznej. Jej celem jest jak najlepsze wykorzystanie możliwości, jakie stać będą przed osobami bezrobotnymi uczestniczącymi w pilotażu.

Najbliższe spotkania, 16 kwietnia w Gorlicach i 17 kwietnia w Oświęcimiu, obejmą ośrodki pomocy społecznej z kolejnych powiatów zaangażowanych w realizację projektu - gorlickiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego oraz Nowego Sącza. Wypracowane podczas spotkań koncepcje i rozwiązania staną się częścią modelu, który będzie testowany podczas pilotażu.