Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Grudzień 2017 »
Grudzień
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Rada Programowa poznała operatora

Na swoim piątym posiedzeniu Rada Programowa projektu „Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych” zapoznała się m.in. z systemem działania firmy Ingeus – prywatnego operatora, który ma za zadanie doprowadzić do zatrudnienia i utrzymania pracy przez uczestników projektu.

Październikowe posiedzenie, prowadzone przez Andrzeja Martynuskę, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, rozpoczęło się od zaprezentowania przez kierownik projektu Annę Pasternak, wyników i przebiegu przetargu na wybór operatora oraz przedstawienia najbliższych działań zaplanowanych w projekcie. Następnie Anna Karaszewska i Paweł Banczew - przedstawiciele firmy Ingeus zaprezentowali doświadczenia firmy w aktywizacji osób bezrobotnych oraz opisali trwający już proces przygotowania do objęcia wsparciem uczestników projektu „Express do zatrudnienia". Uczestnicy posiedzenia pytali nie tylko o szczegóły dotyczące narzędzi aktywizacyjnych, jakie firma stosuje we współpracy z osobami bezrobotnymi, czy w jaki sposób zamierza pozyskiwać oferty pracy dla swoich podopiecznych, ale też m.in. o kompetencje zawodowe doradców zatrudnianych przez Ingeus.

Na zakończenie spotkania dyrektor WUP w Krakowie Andrzej Martynuska przypomniał, że jednym z zadań Rady Programowej jest monitorowanie działań w projekcie oraz zgłaszanie uwag, ale i rekomendacji do zmian w prawie, które pozwolą na sprawniejsze i efektywniejsze stosowanie wypracowanego w projekcie rozwiązania. Jego zdaniem rekomendacje takie powinny być na bieżąco zgłaszane na kolejnych posiedzeniach Rady.

Warto również zaznaczyć, że od września br. Rada Programowa projektu została poszerzona o nowych członków. Od miesiąca zasiadają w niej: Alicja Żelichowska - Dyrektor Gabinetu Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz prof. Urszula Sztanderska, ekspert rynku pracy z Uniwersytetu Warszawskiego. W związku ze zmianą na stanowisku Przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy, Mieczysława Płanetę, dyrektora WUP w Katowicach zastąpiła w Radzie nowa przewodnicząca Konwentu - Monika Kwil - Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego WUP. W posiedzeniu Rady w charakterze gości uczestniczyły także radne Sejmiku Województwa Małopolskiego: Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej - Józefa Szczurek - Żelazko oraz członkini tej Komisji - Marta Mordarska.