Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
 
« Październik 2017 »
Październik
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Ruszyły szkolenia upowszechniające

W pierwszych dniach kwietnia br. pracownicy projektu przeprowadzili pierwsze z cyklu szkoleń upowszechniających model zlecania działań aktywizacyjnych, który został wypracowany i jest testowany w ramach projektu „Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych”. Uczestniczyło w nich prawie 60 przedstawicieli powiatowych urzędów pracy z całej Małopolski.

Zarówno kadra kierownicza, jak i pozostali pracownicy urzędów biorący udział w szkoleniu bardzo pozytywnie ocenili jego program i przebieg. Jako szczególnie ważne i pomocne uznali oni informacje dotyczące praktycznych aspektów zlecania działań aktywizacyjnych agencji zatrudnienia (operatorowi) i kryteriów jej wyboru. Z zainteresowaniem słuchali także o doświadczeniach w zlecaniu usług aktywizacyjnych w innych krajach.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów innowacyjnych, od momentu wypracowania wstępnej wersji produktu, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie prowadzi intensywne działania upowszechniające. Jednym z narzędzi jest tutaj cykl szkoleń zaplanowany dla pracowników wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy z całej Polski. Szkolenia prowadzone są przez przedstawicieli wszystkich partnerów projektu: WUP-u w Krakowie, powiatowych urzędów pracy realizujących pilotaż, firmy KPMG Advisory. Są to osoby, które brały udział w przygotowaniu modelu zlecania działań aktywizacyjnych, a obecnie uczestniczą w jego testowaniu.

W agendzie szkolenia przewidziano m.in.: prezentację projektu „Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych", opis modelu - jego podstawowych założeń i elementów; zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w kontekście profilowania osób bezrobotnych oraz zlecania usług aktywizacyjnych.

Szkolenia dla urzędów z poszczególnych województw zaplanowano w różnych częściach kraju (Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków). Szczegółowy harmonogram znaleźć można pod adresem: http://wup-krakow.pl/o-wup/kalendarz-wydarzen-wup-krakow